KLUB – VÁNOČNÍ CUKROVÁNÍ 2019

  • 17. prosince 2019
  • 2 minuty čtení
  • 548
Podívejte se, jak jsme pekli a zdobili na posledním klubu vánoční cukroví

Na posledním klubu v tomto roce jsme se sešli v hojném počtu a dobré vánoční náladě. Jak již název napovídal, dnešním hlavním tématem bylo sladké a oblíbené cukroví, které je nedílnou součástí Vánoc.

Nejdříve jsme si o cukroví jen povídali, každý se mohl podělit o vlastní zkušenosti a znalosti, následně jsme přešli i k praktické aktivitě, a to zdobení perníčků a výrobě „Rafaelo“ kuliček.

Na perníčky jsme si přímo v klubu vyrobili jednoduchou polevu, jejíž postup nás naučila kolegyně ze sociální rehabilitace. Stejně tak jednoduše jsme zhotovili těsto na kokosové kuličky. Každý účastník tak mohl vidět, že i z mála surovin se dá vyrobit vynikající cukroví a nejsou potřeba zvláštní znalosti a dovednosti při pečení.

Každý účastník si vyzkoušel zdobení perníčků a následně i výrobu „Rafaelo“ kuliček ze zhotoveného těsta. Na každém pak bylo, zda cukroví rovnou sní nebo si jej odnese domů za menší příspěvek na suroviny.

Během zdobení a výroby jsme si ještě pročetli recepty na některé pečené cukroví (např. perníčky, rohlíčky, vosí úly) a kdo měl zájem, mohl si recept odnést v kopii domů.

Po společném úklidu prostor jsme si popřáli krásné svátky a rozloučili se spokojení po ochutnávce sladkého cukroví.

Na všechny se budeme těšit po Novém roce!