Cesta proměny
...cesta proměny
KLUB 21. 10. 2020 – Jedem světem, Českem, Brnem

KLUB 21. 10. 2020 – Jedem světem, Českem, Brnem

26. 10. 2020
Přečteno: 405x
Minut čtení: 5
V rámci dalšího středečního odpoledne, které bylo věnováno klubu, jsme se tentokrát dle vládních nařízení sešli v menším počtu, o to víc jsme však byli rádi, že jsme se ještě mohli společně vidět. Odpoledne jsme věnovali tématu cestování, které jsme však každý pojali po svém, jelikož cestovat nemusíme nutně za hranice naší země, ale rádi objevujeme i místa v Česku a v našem krásném Brně.

Klub jsme zahájili již známou aktivitou „Hejá-hají“, hrou jejímž principem je předávání energie různými gesty a slovními povely. Tato hra nás aktivizovala, rozproudila krev v žilách, a i pod rouškami jsme se po jejím dokončením všichni usmívali. K navození tématu cestování nám sloužilo vytvoření plakátu, který jsme si rozdělili na sekce společné a osobní. Do společné jsme střídavě vepisovali vše, co máme rádi na cestování, výletech, nebo jaké jsou naše další zájmy, do osobních už pak každý psal místa, která navštívil. Na mnohých jsme se shodli, a to i v Brně a okolí.

Během klubu jsme procvičili také naše mozkové závity, při kolektivní hře zaměřené na zeměpisné pojmy. Na stole jsme si připravili karty kontinentů a také měst Brna a Prahy. Uprostřed jsme měli připraveny otočené lístečky se zeměpisnými pojmy z celého světa, které jsme poté přiřazovali do připravených sekcí. U kterých jsme se pěkně zapotili, ale společnými silami jsme všechny do jednoho správně přiřadili.

 

 Po přestávce už jsme dali našim myslím odpočinout a pustili jsme se s klubery do vytváření cestovatelské koláže. Na velký papír s obrysem horkovzdušného balónu jsme vlepovali obrázky různých zvířat, budov a jiných artefaktů, které můžeme najít po celém světě. Tyto obrázky jsme vystřihovali z různých časopisů jako National Geographic, Lidé a země, a dalších. Výsledkem byla krásná koláž, kterou jsme si zavěsili v naší klubovně a která nám bude dělat radost i při dalších společných setkáních.