Cesta proměny
...cesta proměny
Klub 15.5.2024 Umělá inteligence a virtuální realita

Klub 15.5.2024 Umělá inteligence a virtuální realita

17. 5. 2024
Přečteno: 252x
Minut čtení: 0
Květnový klub se nesl v duchu poznávání nových technologií, jako jsou virtuální realita a umělá inteligence. Potěšil nás zájem účastníků, kteří se sešli v hojném počtu.

Po úvodním seznamovacím kolečku jsme zahájili prezentaci, díky které účastníci získali teoretické povědomí o tématu. Po přestávce si mohli klubeři vybrat aktivitu, které se budou věnovat - vyzkoušet si virtuální realitu nebo si “popovídat” s umělou inteligencí.

K dispozici jsme měli dva sety brýlí na virtuální realitu, na kterých jsme si mohli zkusit široké spektrum aplikací od relaxačních exkurzí do různých koutů světa, přes výukové až po zábavné, jako třeba bubnování do rytmu písně. Ti nejodvážnější vyzkoušeli i projížďku na horské dráze.

Klubeři měli také možnost se seznámit s vybranými nástroji umělé inteligence, které byly zaměřené na zjišťování informací a vytváření obrázků. Obě tyto aktivity si klubeři užili, zasmáli se nad nimi a vznikla i velmi povedená díla. V místnosti s počítači nám pro více odvahy při učení se s novými nástroji hrál DJ PT Cutter, což nám velmi zlepšilo náladu.

Na závěr jsme se dobře naladěni znovu sešli u závěrečné reflexe, kde měl každý možnost sdílet svoji zkušenost s novými technologiemi a vy teď máte možnost prohlédnout si výběr obrázků, které naši klubeři vytvořili pomocí umělé inteligence.

 

Těšíme se na příště.