Cesta proměny
...cesta proměny
KLUB 27. 1. 2021

KLUB 27. 1. 2021

29. 1. 2021
Přečteno: 486x
Minut čtení: 0
V novém roce jsme uspořádali společné odpolední posezení, které vzhledem k aktuální situaci proběhlo opět v online prostředí aplikace MS Teams.

Připojili se k nám jak ostřílení online klubeři, tak nové tváře, kterým jsme s připojením pomohli. Sešli jsme se tak ve velkém počtu, což nás vždy velmi potěší. Na programu jsme měli mnoho zajímavých aktivit, které jsme prokládali pauzami při sledování ptačího krmítka v Makově, kde se nám sem tam mihla i srnka ?

 V úvodu našeho klubu jsme se trochu seznámili pomocí krátké slovní aktivity. Vzájemně jsme se představili křestním jménem a zároveň jsme vyjmenovali oblíbené jídlo a aktivitu, které začínaly stejně, jako první písmeno ze jména. Druhým zadáním pak bylo vytvoření věty z počátečního písmena jména. Ne vždy to byl jednoduchý úkol, ale mnozí z kluberů se s ním velmi dobře a vtipně poprali.  

 

 Po úvodní aktivitě jsme již pokračovali oblíbenou relaxací. Dnes jsme se věnovali lehkému cvičení 8 kusů brokátu v sedě. Klára nám nejdříve řekla něco o cvičení a zajímavém názvu, poté jsme si mohli vyzkoušet jednotlivé příjemné cviky, které slouží k uvolnění toku energie v celém těle a spojuje práci těla, energie a mysli. Pomocí cviků jsme se s klubery uvolnili, mnozí z nás cítili, jak se jim v těle rozlévá příjemné teplo ?

 

Po relaxaci následovala série cvičení na trénink kognitivních funkcí. S klubery jsme si vyzkoušeli jak cvičení na pozornost ve formě vyhledávání v obrázku, tak logické cvičení a nechyběly ani oblíbené piktogramy známých českých přísloví.

 V druhé části klubu jsem se věnovali kreslení mandal. Monča nám nejdříve pověděla něco o tom, jaký význam kresba mandaly může mít, co představuje v různých kulturách, poté jsme se již naplno věnovali kreativní relaxaci. Monča kreslila na flip chart vlastní mandalu, kterou jsme se my ostatní mohli inspirovat, také jsme měli k dispozici několik předloh. U kresby jsme se všichni velmi uvolnili, někteří z kluberů se dokonce osmělili a ukázali svá krásná díla, nebo nám sdíleli pocity z této příjemné aktivity.

 

Děkujeme všem, kteří s námi toto středeční odpoledne prožili, bylo nám s Vámi moc příjemně ?