Cesta proměny
...cesta proměny
Poslední klub v tomto roce 2020

Poslední klub v tomto roce 2020

17. 12. 2020
Přečteno: 574x
Minut čtení: 0
KLUB 16.12.2020

Tuto středu jsme se rozhodli uspořádat další a zároveň poslední online posezení v tomto roce. S klubery jsme se v dobré náladě sešli v online prostředí aplikace MS Teams, kde se k nám připojili ostřílení online klubeři, i noví účastníci. Velká účast nám všem udělala radost, společně jsme se pozdravili a po úvodním technickém okénku jsme mohli začít s naším programem.

 V první části klubu jsme se věnovali naší oblíbené relaxaci, kdy jsme naše povídání uzavřely třetím způsobem zklidnění těla a mysli pomocí hudby. Společně jsme sdíleli, jakou hudbu máme rádi a jaká nás uklidňuje, vzpomínali jsme na naše oblíbené muzikoterapie s lektorkou Soňou a společné povídání jsme uzavřeli relaxací při poslechu zvuků tibetské mísy, na kterou nám zahrála Klára. Klubeři tak měli možnost poslouchat se zavřenýma očima příjemnou hudbu doprovázenou tichým zpěvem.

 Po příjemné relaxaci jsme se přesunuli do další části našeho klubu, zaměřené na procvičení našich mozků. Klubeři měli možnost zapojit se do vědomostního kvízu, zaměřeného na adventní období. Kvíz obsahoval 10 otázek, na závěr jsme si je vyhodnotili. Otázky byly někdy pěkně zapeklité, ale měli jsme aspoň možnost dozvědět se nové zajímavosti. Po kvíze jsme ještě chvíli trénovali postřeh a pozornost prostřednictvím vyhledávání v detailů v obrázku. Mezi jednotlivými částmi klubu jsme vždy měli krátké pauzy. Během nich jsme mohli na obrazovkách sledovat živý přenos z ptačího krmítka v Makově.

Po pauze jsme se zaměřili na kreativní část programu, které se opět ujala Móňa. Vzhledem k tematickému zaměření klubu a tomto období jsme dnešní tvorbu zaměřili na vánoční zentangle. Na prezentaci jsme kluberům ukázali různé motivy, které mohou využít při vyplňování vánoční baňky. Zároveň tyto motivy Móna kreslila na velký flip chart, ukazovala různé možnosti práce s barvami. Během kreslení se jeden z našich kluberů rozhodl zpříjemnit nám naši uměleckou tvorbu tím, že nám pustil z gramofonu koledy, což nás velmi potěšilo a klubeři měli možnost poděkovat prostřednictvím mikrofonu, nebo společného chatu. Po dokončení našich výtvorů se někteří z nás také se svým výsledkem pochlubili.

  Klub jsme společně zakončili relaxací při poslechu zvuků tibetské mísy. Moc děkujeme všem zúčastněným za příjemně strávené odpoledne a přejeme klidné dny.