Cesta proměny
...cesta proměny
ON-line klub 4. 11. 2020

ON-line klub 4. 11. 2020

12. 11. 2020
Přečteno: 765x
Minut čtení: 5
Před týdnem se nám podařila neuvěřitelná věc, která nás ujistila, že i v této době je možné uspořádat společné setkání pro naše klienty a klubové nadšence.

Ve středu 4. 11. 2020 jsme po dlouhých a pečlivých přípravách uspořádali historicky první ONLINE klub . Několik dní před samotným konáním klubu bylo věnováno přípravám a technické podpoře všech, kteří vyjádřili o klub zájem. Tento čas všech našich pracovníků i kluberů se nakonec vyplatil, společně se nás sešlo neuvěřitelných 16 účastníků ?
Samotný klub jsme zaměřili na relaxaci, přírodu a kvízy, jednotlivé bloky jsme prokládali krátkými relaxačními pauzami, ve kterých mohli klubeři přes sdílenou obrazovku sledovat a poslouchat zurčení potoka v lese. Nejdříve jsme si povídali o tom, jaké jsou účinné způsoby zklidnění mysli, ptali jsme se našich kluberů, jak rádi relaxují. Poté jsme si všichni společně vyzkoušeli autogenní trénink, účinný způsob relaxace celého těla a mysli. Pracovnice Klára všechny účastníky prováděla svým hlasem tuto řízenou relaxaci, kdy se každý z účastníků mohl patřičně uvolnit. Po relaxaci a společném sdílení jsme si začali povídat o přírodě a jejím pozitivním vlivu na psychiku i tělesný stav člověka, sdíleli jsme společně různé nápady na výlety do přírody, nebo také způsoby, jak si přírodu přinést k sobě domů, také jsme vzpomínali na vyrábění společného herbáře v rámci letního klubu. Po tomto přírodním okénku jsme byli připraveni na další část klubu – přírodní kvíz. Pomocí sdílené prezentace jsme kluberům dávali různé otázky o přírodních zajímavostech, ti si je zapisovali u sebe doma na papíry, nakonec jsme si kvíz vyhodnotili a kdo chtěl, mohl sdílet i své výsledky. Poté, co jsme si u kvízu chvilku lámali hlavy se záludnými otázkami, jsme přešli k relaxační části, které se ujala pracovnice Móňa. Kluberům představila techniku Zentangle, kterou někteří z nás již znali z klubů manželů Dohnalových. Technika spočívá ve spojení uměleckého díla a relaxace, které vede k uvolnění a zlepšení nálady. Klubeři si tak vyzkoušeli různé druhy této techniky, po celou dobu mohli na svých monitorech sledovat Móňu, která kreslila na flipchart. Technika se účastníkům moc líbila a někteří se dokonce odhodlali své výtvory ukázat. Klub jsme zakončili společnou relaxací při sledování ptačího krmítka na Slow TV, rozloučili jsme se velmi spokojeni s tím, jak klub proběhl a motivováni podobnou událost brzy zopakovat ?